Akademik İngilizce

icerik_6c848b36.png

Akademik hayatta kullanılmak üzere tasarlanmış ve lisans, yüksek lisans, doktora programları öncesi ihtiyaç duyulan İngilizce dil becerilerinin aktarıldığı programlardır. Akademik İngilizce Programına katılabilmek için katılımcıların minimum orta üzeri (UpperIntermediate) seviyede İngilizce bilgisine sahip olması gerekmektedir. Akademik İngilizce Program tamamen Macquarie Dil Okulu & Yurtdışı Eğitim'e özgün materyaller kullanılarak yürütülmektedir.


Ders kitapları dışında katılımcıların 24 saat ulaşabilecekleri online sistem ile öğrenciler ders dışında da tekrar yapabilme imkanı elde edebilmektedirler. Katılımcılar İngilizce seviyelerini geliştirmeye devam ederken aynı zamanda iş raporu hazırlama, yazılı ve sözlü sunum hazırlama, akademik yazılar okuyup yazma gibi beceriler de kazanmaktadırlar. Akademik İngilizce Programı sayesinde katılımcılar; dinleme, okuma, konuşma ve yazma becerilerini akademik anlamda da ilerletip daha ileri seviyelere taşıyabilecekler. Çeşitli makaleler üzerinde çalışarak farklı projeler hazırlamayı öğrenip, akademik ve iş hayatında daha başarılı olmak için gerekli becerilerini arttırabilecekler. Ayrıca katılımcılar diledikleri zaman pratik yapabilmelerini sağlayacak ek materyallerden ve yardımcı web sitelerinden de online sistemimiz sayesinde faydalanabileceklerdir.

Programın Avantajları;
Akademik İngilizce Programı ile İngilizce seviyesi belli bir seviyeye ulaşmış katılımcılar sahip oldukları İngilizce bilgisini hangi alanlarda ve ne şekilde kullanabilecekleri hakkında daha derin ve ayrıntılı eğitim almış olurlar. Bu sayede kişiler sadece konuşma dili ile değil aynı zamanda iş alanında ya da akademik hayatlarında kullanacakları İngilizce ile de fark yaratabilirler. Sunulan istatistiklerde Macquarie Dil Okulu & Yurtdışı Eğitim'in sistemi ile İngilizce eğitimi alıp üniversiteye devam eden öğrencilerin diğerleinden %15 daha yüksek not ortalaması elde ettiği belirlenmiştir. İngilizce altyapısını daha sağlam alarak akademik eğitimlerine başlayan öğrenciler bu sayede seçtikleri bölümde daha yüksek başarı yakalayabilmektedirler. Akademik İngilizce Program toplam 4 bölümden oluşmaktadır. (AE1, AE2, AE3, AE4). Her bir seviye 12 hafta sürmekte ve toplam 120 derse karşılık gelmektedir

Detaylı bilgi için size ulaşalım isterseniz lütfen aşağıdaki formu doldurunuz.

Ör : 5xx xxx xx xx
1

Haber Listesi

Kampanya ve duyurulardan haberdar olmak için haber listemize kayıt olabilirsiniz.