Dünyadaki Yabancı Dil Eğitim Uygulamaları

icerik_d0837b7b.png
Yurt Dışında kaç seviyeye ihtiyacınız var? Minimum Ortalama
5 seviye için 40 hafta 50 hafta
4 seviye için 32 hafta 40 hafta
3 seviye için 24 hafta 30 hafta
2 seviye için 16 hafta 20 hafta
1 seviye için 8 hafta 10 hafta

Yurtdışında ana dili İngilizce olan bir ülkede ( Amerika, İngiltere, Avustralya Kanada, Malta, Yeni Zelanda, İrlanda, Güney Afrika… vs.) dil eğitimi alan bir katılımcının, haftada 15- 20 –22- 24- 28- 30 derslik program tercihlerine göre, CEFR da ki (A1 – A2 – B1 – B2 – C1) her bir seviyeyi tamamlaması için gerekli süre, gideceği kuruma ve haftalık ders saatine göre değişkenlik gösterecektir.


Bu süreler bazı okullarda 8 Hafta - bazı okullarda 10 Hafta - bazı okullarda 12 hafta olarak uygulanmaktadır. Genel İngilizce Programları, ortalama olarak 10 hafta ve haftada 20 derstir ve toplamda 200 derslik bir eğitimin neticesinde bir üst seviyeye geçebilirsini. Ana dili İngilizce olduğundan dolayı her fırsatta İngilizce konuşulacağı unutulmamalıdır. (okulda İngilizce, süpermarkette İngilizce, metro da İngilizce, serviste İngilizce ve evde İngilizce konuşulan bir ülkede…)

Türkiye de ki pembe vaatler

Türkiye’de ise 4 günde İngilizce, 40 günde İngilizce, 1 haftada İngilizce, İngilizce'nin tamamı 6 ay da, hipnoz ile İngilizce, uykuda İngilizce vs gibi tamamen pazarlama unsuru olarak kullanılan yönlendirmelerin doğru olmadığı aşikârdır.

Haber Listesi

Kampanya ve duyurulardan haberdar olmak için haber listemize kayıt olabilirsiniz.


Warning: Unknown: write failed: No space left on device (28) in Unknown on line 0

Warning: Unknown: Failed to write session data (files). Please verify that the current setting of session.save_path is correct (/var/lib/php/sessions) in Unknown on line 0