İngilizce Kursu Fiyat Politikası

icerik_491c65fc.png

1- Fiyat / Seviye & Kur

Uluslararası seviye sistemleri nelerdir?

Dünya standartlarına uygun olarak hazırlanmış olan Macquarie Dil Okulu & Yurtdışı Eğitim kur sistemimizin denkliği, hem Uluslararası denkliğe, hem de CEFR (Avrupa Dil Port Folyosu) denkliğine uygundur.


Macquarie denkliği; Macquarie Dil Okulu & Yurtdışı Eğitim sisteminde yer alan 101-102-103-104-105-106-107-108-109-110-111-112 olarak adlandırılan her bir eğitim kademesine kur denilmektedir.

Uluslararası denklik; Başlangıç (Starter), Temel (Elemantary), Orta Altı (Pre-Intermediate), Orta (Intermediate), Orta üzeri (Upper-Intermediate), İleri (Advanced) olarak 6 seviyeye karşılık gelmektedir.

CEFR (Common European Framework Referance) denkliği; olarak adlandırılan Avrupa Dil Port folyosuna göre ise A1, A2, B1, B2, C1 olarak 5 ana seviyeye denk gelmektedir. Yabancı dil eğitiminde seviyeler arası keskin bir ayırım çizgisinin olmaması nedeni ile bazı aktivite veya içerikler iki kur arasında ortak alanda yer alabilmektedir. Bu ara seviyeler ise (A1/A2), (A2/B1), (B1/B1+), (B1+), (B1+/B2), (B2/C1) şeklinde de ara seviyelendirmeler de yapılması mümkündür.

Macquarie Dil Okulu & Yurtdışı Eğitim Kur sistemindeki her bir kurun karşılıklarını ve uluslararası sınavlardan garanti edilen puanları
bu sayfamızdan net bir şekilde görebilirseniz.

"Ucuz etin yahnisi"

Daha evvel bir dil eğitimi programına katılmış, belirli bir dil seviyesine ulaşmış ve bir dil eğitim sertifikasının olması, dünyada herhangi bir dil okulunda da aynı seviyede değil ise, harcadığınız zaman emek, maddi kaynaklar boşuna harcanmış olacaktır.

Örnek vermek gerekirse, geçmiş tecrübelerimizde karşılaşmış olduğumuz, Türkiye’de ki eğitim sistemlerinin yetersiz olmasından dolayı, farklı kurumlardan eğitim almış ve örnek olarak B2 sertifikası olan (sözde aynı seviyeyi tamamlamış), farklı öğrencilerin de İngilizce kullanım becerileri birbirlerinden farklı olabilmektedir. Hangileri gerçekten B2 seviyesindedir? Sorusunun cevabını ancak uluslararası geçerliliği olan bir sınav sistemi ile ölçebilirsiniz. Eğer IELTS'ten 5,5 alıyorsanız veya TOEFL IBT den 74 alıyor iseniz siz gerçekten B2 seviyesindesinizdir. Macquarie Dil Okulu & Yurtdışı Eğitim sistemi bunun garantisini vermektedir.

Bir İngiliz Atasözü: "Ucuz ürün alacak kadar zengin değilim"

Bu Öğrenciler, yurtdışına çıktıklarında B2 seviyesindeki dil becerilerini kullanamıyor uluslararası sınavlardan gerekli puanları alamıyor ve vasat dil okullarında bile A2 olarak tekrar eğitimlerine başlamak durumunda kalıyorlar. Bu Sonuç Türkiye’de harcadığı zaman emek ve paranın tamamen boşa gittiğinin en açık kanıtıdır.

"Zamanınız Emeğiniz Paranız boşa gitmesin"

Macquarie Dil Okulu & Yurtdışı Eğitim Seviye tablosunda B2 seviyesinin tamamlanması, 1539 nolu içerik ve aktiviteyi tamamlanmasıdır. A2 den başlanılması da 439 nolu içerik ve aktivite den başlanılması demektir. 1539-439=1000 adet içerik ve aktivite verilmemiştir. Bu da ciddi bir sorundur. Yani aslında;

- (A1+A2+B1+B2) 4 seviye değil sadece (A1+A2) 2 seviye almış,
- 8-10-12 aylık zamanı aslında sadece 2 seviye için harcamış,
- 2 seviye için FAZLADAN, 4 seviye için ücret ödemiş olurusunuz.

Bu da çok verimsiz bir hizmet satın alımıdır.

Macquarie Dil Okulu & Yurtdışı Eğitim Türkiye'den Kanada, İngiltere, Amerika, Avustralya gibi ülkelere gönderdiğimiz öğrenciler de bu durum söz konusu olmamaktadır… Bunu garantisini kalite garantilerimiz arasında görebilirsiniz. Ayrıca yurtdışına gönderdiğimiz öğrencilerimizin yorumlarına ulaşabilirsiniz.

"Bu iş Türkiye’de olmuyor" mu diyorsunuz?

Türkiye’de bir başka kuruma devam edilmesi durumumda ise:O kurumda da A2 çıkacak ve tekrar B2 ye kadar gelecek, alınan eğitimin tatmin etmemesi, yeterli gelişimin gösterilememesi, tekrar kurs değişikliğine sebep olacak ve sürekli kurs değiştirme, sürekli aynı şeyleri görmekten katılımcılara bıkkınlık gelecek ve A kursuna gittim olmadı, B kursuna gittim olmadı, C kursuna gittim olmadı… Ben bunu öğrenemiyorum kanısına varılacaktır. Bunun neticesinde de, Türkiye'de yabancı dil eğitimi yapan kurumlara karşı, haklı bir ön yargı oluşmuştur.

"Yurtdışına gidemeyenler için, Avustralya’yı, Türkiye’ye getirdik"

Macquarie Dil Okulu & Yurtdışı Eğitim sistemi 101 ile 112 arasında 12 kur dan ve 0 ile 1639 arasında kodlanmış, her bir sayı, spesifik bir içerik veya bir aktivite olarak tasarlanmıştır. 0 ile 1639 arasında ki her bir basamağı, bir binanın katları şeklinde düşünürsek, DLA (Detaylı Dil Analizi) ile hangi katlar da eksiklikler ve yanlışlıklar var, tespit edilerek giderildikten sonra ana programlarına katılımcılar devam etmektedirler. Hafta içi – Hafta Sonu seçenekleriyle sabah, öğle, aksam, olarak sunulmaktadır. Standart programlarda, her bir kur; 6 şar hafta sürmektedir, haftada iki gün ve günde 3er saat olmak üzere, haftada 6 saat ders ve her kurda 36 saat ders olarak işlenmektedir. Bu eğitime ek olarak "Online Çalışmalar" ve "ücretsiz grup çalışma saatleri" ile her bir kur 120 saat ders e kadar, katılımcılara ücretsiz olarak genişletilebilmektedir.

"Artık bu iş Türkiye’de de oluyor" Macquarie Dil Okulu & Yurtdışı Eğitim

2- Fiyat / Eğitim Süresi Ve Birim Ders Saat Ücreti

Alınacak olan İngilizce Kursu eğitimin, gerçekte hangi seviyeye denk geleceği (bunu uluslararası sınavlar ile ölçerseniz, hangi puanları alabileceğinizin standartları ile ortaya konulmuştur), toplam ders saati, toplam eğitim süresi gibi önemli unsurlara bakılarak, 1 ders için maliyetinin ne olduğunu hesaplamak çok önemlidir.

"Yurtdışı standartları"

Verilen hizmet dünyanın en iyi okulları ile birebir aynıdır ve Dünyadaki dil okullarındaki eğitimin bedeli Türkiye'ye göre çok yüksektir. Lakin Türkiye'deki sektör ortalama ücretleri ile Türkiye merkezimizde çok çok daha uyguna sunmaktayız.

Dünyadaki Yabancı Dil Eğitim Uygulamaları

  Yurt Dışında kaç seviyeye ihtiyacınız var?   Minimum   Ortalama   Maksimum
  5 seviye için   40 hafta   50 hafta   60 hafta
  4 seviye için   32 hafta   40 hafta   48 hafta
  3 seviye için   24 hafta   30 hafta   36 hafta
  2 seviye için   16 hafta   20 hafta   24 hafta
  1 seviye için   8 hafta   10 hafta   12 hafta

 

Yurtdışında ana dili İngilizce olan bir ülkede ( Amerika, İngiltere, Avustralya Kanada, Malta, Yeni Zelanda, İrlanda, Güney Afrika… vs.) dil eğitimi alan bir katılımcının, haftada 15- 20 –22- 24- 28- 30 derslik program tercihlerine göre, CEFR da ki (A1 – A2 – B1 – B2 – C1) her bir seviyeyi tamamlaması için gerekli süre, gideceği kuruma ve haftalık ders saatine göre değişkenlik gösterecektir. Bu süreler bazı okullarda 8 Hafta - bazı okullarda 10 Hafta - bazı okullarda 12 hafta olarak uygulanmaktadır. Genel İngilizce Programları, ortalama olarak 10 hafta ve haftada 20 derstir ve toplamda 200 derslik bir eğitimin neticesinde bir üst seviyeye geçebilirsiniz… Ana dili İngilizce olduğundan dolayı her fırsatta İngilizce konuşulacağı unutulmamalıdır. (okulda İngilizce, süpermarkette İngilizce, metro da İngilizce, serviste İngilizce ve evde İngilizce konuşulan bir ülkede…)

Türkiye de ki pembe vaatler

Türkiye’de ise 4 günde İngilizce, 40 günde İngilizce, 1 haftada İngilizce, İngilizcenin tamamı 6 ay da, hipnoz ile İngilizce, uykuda İngilizce… vs gibi tamamen pazarlama unsuru olarak kullanılan yönlendirmelerin doğru olmadığı aşikârdır.

3- Fiyat / Yanlış politikalar ilişkisi

Fiyat / Pazarlık Gücü

- İngilizce kursu fiyatları, katılımcıların pazarlık gücüne göre, fiyatları aşağıya çekmeye çalışımları, pazarlık edemeyen öğrenciler ile karşılaştırıldığında, daha uygun fiyatlara eğitim aldıklarını görebilirsiniz.
- Özellikle nakit ödemelerde, eğitim danışmanlarının fiyatları esnetebildiğini herkes görebilir.
- Lakin yeni katılımcılar belirli bir süre sonra, kurumdaki diğer öğrenciler ile arkadaş olduklarında, satın almış oldukları eğitimin süresi birim ücretleri ve ödeme şekillerini karşılaştırdıklarında, farklılıklar söz konusu olduğunda ciddi sorunlar ortaya çıkmaktadır.

Fiyat / Promosyonlar

Yanıltıcı Promosyonlar: Her hizmetin veya ürünün bir maliyeti olduğunu, değerli olan bir ürünün de kampanyalar dâhilinde bedelsiz verilemeyeceği noktasından bakıldığında, tüm promosyonların ürün veya hizmetin satışlarını arttırmak için yapıldığını unutmamak ve 1 bedava/2 bedava/3 bedava gibi promosyonları değerlendirirken, toplamda kaç saatlik bir eğitim? Nasıl bir müfredat? Hangi maliyetler eksenlerinde değerlendirmek gerekir? Bedavacı promosyonların sonuca ulaştıramayacağını açıkça belirtmek isteriz.

Fiyat / Akreditasyon

Uluslararası Akreditasyonu Olmayan Eğitimler

Türkiye’de bulunan yerel kurslardan eğitim alarak, seviye sertifika almış ve/veya yurtdışına giden öğrencilerin seviyeleri, yurtdışında 1-2-3 seviye daha altta çıkmaktadır. Bunu nedenleri ise, eğitmenlerin uzmanlık derecesi, verilen eğitim müfredatının dünya standartlarında olmaması, pembe vaatler ve asılsız boş promosyonlar ile göz doldurulması, başlıca nedenleri olarak sıralayabiliriz.

Sektördeki kurumların, Yurtdışı bağlantıları ile lisanslı sistem ve müfredatlarını sunabilmeleri için gerekli alt yapı ve ortaklıkların kurulması ciddi bağlantılar ve ciddi maliyetler gerektirir. Macquarie Dil Okulu & Yurtdışı Eğitim olarak, Uluslararası akreditasyonlarımızı görebilirsiniz.

Fiyat / Uzman Eğitmen

Uzman olmayan eğitmen ve öğretmen kadrosu

Alan bilgisi ve pedagojik formasyon sahibi olmayan, uzman kurum ve kuruluşlardan diploma sertifika gibi akreditasyonları olmayan (bazen sadece o kurstan mezun olmuş) yerli veya yabancı (ana dili İngilizce olan bir ülkede doğmuş lakin İngiliz dili edebiyatı öğretim teknikleri pedagojik formasyonu olmayan yabancı uyruklu kişiler) sözde eğitmenler ile zamanın tamamen boşa harcanması.

Fiyat / Sistem

Kurum ve eğitim sistemleri

Dünya standartlarında akredite olamayan müfredatlar, yetersiz pratik, dilbilgisi temelli eğitim, öğlencilerin devam devamsızlığını takip etmeyen, başarı kriterleri ve ölçümünü sağlıklı yapamayan, self assement denilen, sadece öğrencinin sözlü olarak kendisinin geçip kalacağının kararını verdiği sistem, öğrenici bilgilendirme ve raporlamalarının yeterli olmaması, ciddiyetten uzak, gerekli eğitim standartlarını koruyamayan, sistemlerde ki İngilizce kursu fiyatları ile kaliteli dil okullarındaki ücretlerin farklı olması doğaldır.

Fiyat / Yanlış politikaların Türkiye’deki Sonuçları

"Anlıyorum Ama Konuşamıyorum"

Öğrencilerin, değişik kurumları denme, girişimleri ve her gittiği kurumlarda benzer sevilerde başlayıp bırakmaları, ilerleme kaydedememeleri sonucunda oluşan bıkkınlık ile bu işin olamayacağı kanısının yaygınlaşması, sektörün bindiği dalı kesmesi sonucu olacaktır.

Bu tür yaklaşımların doğurmuş olduğu olumsuzlukları aşağıdaki gibi sıralayabiliriz;

- Sektörde merdiven altı hizmetlerin çoğalması, eğitim kalitesinin olmaması
- Kurumlara karşı güvenin kaybolması ve marka değerlerinin düşmesi
- Maddi çıkarların ön planda tutulması, eğitimin ikinci plana atılması, Eğitimin Ticarete dönüşmesi
- Öğrencilerin pazarlık gücüne göre daha uygun fiyatta kayıt olan öğrenci karşısında kendisini kullanılmış hissetmesi
- Grammer ağırlıklı eğitim ve sürekli ayni şeyleri tekrarlamaktan oluşan bıkkınlık
- Yabancı dilin Türkiye’de öğretilemeyeceği kanısının yaygınlaşması,
- Yurtdışı arayışlarının artması sonucu eğitim amaçlı Türkiye dışına milli sermayenin çıkması

UZMAN BAKIŞ AÇISI

Yurtdışındaki ( Amerika, İngiltere, Avustralya Kanada, Malta, Yeni Zelanda, İrlanda, Güney Afrika… vs.) 300 den fazla dil okulu ve üniversitenin ziyaret edilip, incelenmesi sonucunda oluşan ve yüzlerce öğrenciyi yurtdışında ki programlara yerleştirmiş, alan tecrübemize göre, dünyanın en iyi okuluna da gitseniz dahi, eğitim sisteminden sonra, bireysel çabanız, dil gelişiminizi etkileyen en önemli unsurdur. Yani bireysel çaba + doğru sistem ile sonuca en kısa yoldan ulaşırsınız.

"Türkiye’de İngilizce öğrenilir, yurtdışına pratik yapmaya gidilir"

Misyonumuz "yurtdışına çıkamayan öğrencilere aynı kaliteyi Türkiye’de sunmak" olmasından dolayı, "Türkiye’de İngilizce öğrenilir, yurtdışına pratik yapmaya gidilir" sloganımızın yüzde yüz arkasındayız. Türkiye’de maliyetlerin çok çok daha uygun olması, Yurtdışı eğitimin parçaları olan, konaklama, uçak, havaalanı transfer, vize.. vs. gibi unsurların sorun olmaması nedeniyle, Türkiye'de doğru kurumlarda öğreneceğiniz İngilizce, size yurtdışında hem zaman hem de maddi kaynaklarınızın daha az kullanılmasını sağlayacaktır.

Fayda maliyet analizi

Fayda maliyet analizi dediğimiz, aldığınız hizmetin ile ödediğiniz ücretin oranı en yüksek olması gerekmektedir. Standart bir fiziksel ürün satın alırken kullanılan fiyat teklifi, teklif talepleri ile fiyat odaklı yaklaşmak, eğitim sektöründe çok doğru bir yaklaşım değildir. Fiyat odaklı yaklaşımlar, sonuç vermeyeceği acı bir tecrübe olarak yansımaktadır ve verimsiz alınan bir eğitim, zaman kaybı, maddi kaynakların israfı anlamına gelebilmektedir. Sadece Eğitim ücretlerinin uygun olduğu için tercih edilen kurumlarda bu sonuç kaçınılmaz olabilmektedir.

Macquarie Dil Okulu & Yurtdışı Eğitim Fiyat Politikası

"Sizden daha ucuza hizmet alan kimse yok"

Tüm fiyat politikası merkezimiz tarafından şeffaf olarak belirlenmekte ve tüm katılımcılara eşit uygulanmaktadır. Fiyatlamamızı eşit kılan bir yazılım sayesinde, katılımcıların kriterleri girilerek oluşturulan fiyat teklifimizin temel kriterleri aşağıdaki gibidir.

- Eğitimin başlangıç tarihine göre:
- Eğitimin süresine göre: 1 kur eğitim alan ile 4 ve üzeri kur alan katılımcıların birim maliyetleri farklı değerlendirilir.
- Ödeme şekillerine göre: Nakit, taksitli / vadeli ödeme ( Kredi Kartı, Senet, Çek..vs ) vade tarihi, taksit sayısı, aylık ödenecek taksit

gibi kriterler bilgisayar programı tarafından herkese eşit şekilde sunulmaktadır.

Web sitemizden fiyatların açıklanmamasının nedeni?

Tüm yukarıda belirtmiş olduğumuz parametlere ile ilgili, katılımcıların bilgi birikiminin uzman seviyede olmaması ve alacağı hizmetin nasıl sunulacağının bilinmemesi gibi nedenlerden dolayı, katılımcıların maddi kaynaklarının israfını engellemek amaçlı,

1- Kampüsümüzü ziyaret edip, sağlıklı eğitimin yapılabilmesi için hazırlanmış ergonomik eğitim tesislerimizin görülmesi
2- Akıllı sınıflarda son teknoloji ve öğretim tekniklerini yakından görmeleri
3- Uygulanan sistem ve müfredatın sonuçlarını bire bir görmeleri
4- Tüketicilerin bilinçlendirilmesi ve sektörde oluşmuş deformasyonların giderilmesi

gibi nedenlerden dolayı e-mail veya telefon ile fiyat teklifi verilmemektedir. Fiyat hassasiyeti olan araştırmacı katılımcıların, uygun kurs ücretleri arama çalışmalarının sonucu olarak, uygun fiyatlara aldıkları eğitim çıktısının aslında ne kadar da pahalı olduklarını anlamaları acı bir tecrübe olacaktır.

En değerli unsurlardan bir olan zamanın ve maddi kaynakların doğru kullanılması çok önemlidir. Nitekim fiyat politikamız, Türkiye’de sektörde ki fiyatlandırmalar ile karşılaştırıldığında, üst düzey hizmetin çok uygun şartlarda temin edilebileceği görülecektir.

Haber Listesi

Kampanya ve duyurulardan haberdar olmak için haber listemize kayıt olabilirsiniz.


Warning: Unknown: write failed: No space left on device (28) in Unknown on line 0

Warning: Unknown: Failed to write session data (files). Please verify that the current setting of session.save_path is correct (/var/lib/php/sessions) in Unknown on line 0