İNGİLTERE’ DE İKLİM, GİYİM VE ALIŞVERİŞ

icerik_6777d7f9.png

İKLİM

İngiltere’de 4 mevsim yağış görmek mümkün. Ilıman iklime sahip olan bu ülkenin bir ada olması, her yanından deniz etkileri almasını sağlar. Yazın ortalama 25 derece olan hava, kışın da sıfırın altına pek düşmez. Kuzey kısımlardaki dağlık bölgelerde zaman zaman kar yağışı görülebilir ama genel olarak yağmur vardır.


GİYİM VE ALIŞVERİŞ

İngiltere’de bulunan kişilerin yanında her zaman şemsiye yada yağmurluk bulundurmasında fayda vardır. Çünkü ne zaman yağış olacağı belli olmaz. Yazın çok kalın giysilere gerek yoktur fakat yağmura karşı tedbir alınmalıdır. Kış içinse normal kışlık giysiler yeterli olabilir.

İngiltere Türkiye’ye göre en ucuz alacağınız ürün giyim ve makyaj ürünleridir. Giyim ürünlerinin büyük bir kısmı Türkiye ‘den ithal edilmesine rağmen fiyatları Türkiye’den çok daha ucuzdur. Yalnız İngiltere bilgisayarların en pahalıya satıldığı Avrupa ülkesidir.

İngiltere’de alışveriş yaparken genelde pazarlık yada değiştirme yapılamaz. Ancak televizyon, bilgisayar, mobilya gibi nispeten pahalı bir ürün almayı istiyorsanız sıkı bir piyasa araştırması yapmalısınız ve satıcıyla pazarlık yapabilme şansınızı da deneyebilirsiniz. Fakat süpermarketlerde, büyük mağazalarda fiyatlar sabit olduğu için pazarlık yapmaya çalışmamak gerek.

Haber Listesi

Kampanya ve duyurulardan haberdar olmak için haber listemize kayıt olabilirsiniz.