TOEFL - YDS - TOEIC - PTE - IELTS Test Denklik Tablosu

icerik_49c6b657.png

Değişik kurumlarda eğitim almış, öğrencilerin İngilizce seviyeleri, maalesef birbirinden farklı olmakta ve gerçeği yansıtamayan sertifikalandırmalar yapılmaktadır.


Daha açık izah etmek gerekirse; - X kurumunda B2 seviyesini tamamlayan bir öğrenci -ile, - Y kurumunda B2 seviyesini tamamlayan bir öğrencinin- İngilizce seviyeleri birbirinden farklı olmakta ve aynı öğrenciler yurtdışında Z kurumuna gittiğinde de A2 veya en iyi ihtimal ile B1 çıkmaktadırlar. Yani Türkiye de ki almış oldukları B2 seviyesi maalesef gerçek ve dünya standartlarında olmamaktadır. Macquarie Dil Okulu & Yurtdışı Eğitim'de aldığınız eğitimin dünya standartlarında ve gerçek seviyelerde olduğunun garantisini vermekteyiz.

Dünya standartlarına uygun olarak hazırlanmış olan Macquarie Dil Okulu & Yurtdışı Eğitim kur sistemimizin denkliği, hem Uluslararası denkliğe, hem de CEFR (Avrupa Dil Portfolyosu) denkliğine uygundur ve gerçek standartları sağlamaktadır.

Macquarie denkliği; Macquarie Dil Okulu & Yurtdışı Eğitim sisteminde yer alan 101-102-103-104-105-106-107-108-109-110-111-112 olarak adlandırılan her bir eğitim kademesine kur denilmektedir.

Uluslararası denklik; Başlangıç (Starter), Temel (Elemantary), Orta Altı (Pre-Intermediate), Orta (Intermediate), Orta üzeri (Upper-Intermediate), İleri (Advanced) olarak 6 seviyeye karşılık gelmektedir.

CEFR (Common European Framework Referance) denkliği; olarak adlandırılan Avrupa dil port folyosuna göre ise A1, A2, B1, B2, C1 olarak 5 ana seviyeye denk gelmektedir. Yabancı dil eğitiminde seviyeler arası keskin bir ayırım çizgisinin olmaması nedeni ile bazı aktivite veya içerikler iki kur arasında ortak alanda yer alabilmektedir. Bu ara geçiş seviyeleri ise (A1/A2), (A2/B1), (B1/B1+), (B1+), (B1+/B2), (B2/C1) şeklinde de ara seviyelendirmeler de yapılması mümkündür.

Örnek vermek gerekir ise, Macquarie Genel İngilizce Kur sisteminde,
104. Kur Temel seviyeye denk gelmektedir ve Avrupa dil Portfolyosundaki karşılığı ise A2 dir. IELTS 3, TOEFL IBT 29, YDS 24 -44 arası puana eşittir.
106. Kur Orta Altı seviyeye denk gelmektedir ve Avrupa dil Portfolyosundaki karşılığı ise B1 dir. IELTS 4, TOEFL IBT 52, YDS 45-60 arası puana eşittir.
109. Kur Orta - Orta üzeri seviyeye denk gelmektedir ve Avrupa dil Portfolyosundaki karşılığı ise B2 dir. IELTS 5, TOEFL IBT 78, YDS 65-70 arası puana eşittir.
İlgili sınavlardan alınması gereken puanların garantisi Macquarie tarafından verilmektedir.

KUR Seviye tablosunda, Macquarie Dil Okulu & Yurtdışı Eğitim Kur sistemindeki 101 ile 112 arasında bulunan 12 KUR dan oluşan eğitim sisteminde, her bir kurun seviye karşılıklarını ve uluslararası sınavlardan garanti edilen puanları net bir şekilde görebilirseniz.

Haber Listesi

Kampanya ve duyurulardan haberdar olmak için haber listemize kayıt olabilirsiniz.


Warning: Unknown: write failed: No space left on device (28) in Unknown on line 0

Warning: Unknown: Failed to write session data (files). Please verify that the current setting of session.save_path is correct (/var/lib/php/sessions) in Unknown on line 0