TOEIC Sınav Hazırlık Kursu

icerik_aa156a01.png

TOEIC iş İngilizcesi seviyenizi ölçmeye yarayan, hem işveren hem personel için kariyer ve gelişim amaçlı bir sınavdır ve ETS tarafından hazırlanmıştır. TOEIC sınavını şart koşan kurumlara başvuracak olan kişiler tarafından tercih edilen bu sınava aynı zamanda öğrenciler ve özgeçmişlerini güçlendirmek isteyen kişiler de katılabilir. TOEIC’ın amacı aslında iş dünyasına yönelik İngilizce düzeyi merak edilen personellerin seviyelerini ölçmek ve değerlendirmektir.


Genellikle kurumsal firmalarda popüler olan bu sınav yurtiçinde; bankalar, şirketler, danışmanlık firmaları ve bazı devlet daireleri tarafından kabul edilmektedir. Bu sınava dünya çapında her yıl yaklaşık 6 milyon aday girmektedir ve 2 yıl süreyle uluslararası geçerliği vardır.

Paperbased formatında hazırlanan TOEIC sınavı çoktan seçmeli 200 sorudan oluşur. Sınav iki bölümden oluşmakta olup, ilk bölüm dinleme, ikinci bölümü ise okumadır.

TOEIC sınavının toplamı iki saat sürer. Okuma bölümü 1 saat 15 dakika iken dinleme bölümü ise 45 dakikadan oluşmaktadır.

Dinleme bölümünde gösterilen fotoğraflar ve kısa konuşmaların açıklamaları 100 soru olarak sorulur.

Okuma bölümünde ise okuduğunu anlama, boşluk doldurma ve cümle tamamlama gibi soru çeşitleri bulunmaktadır.

TOEIC Dinleme bölümü:
45 dakikalık bu bölüm toplam 100 sorudan oluşur. Bu 100 soru 4 farklı kısma ayrılmıştır. Bunlar; resim tanımlama, soru/cevap, kısa diyalog (karşılıklı konuşma) ve tek kişilik kısa konuşmalardır.

TOEIC Okuma bölümü:
75 dakikalık bu bölüm toplam 100 sorudan oluşur. Bu 100 soru 3 farklı kısma ayrılmıştır. Bunlar: cümle ve metin tamamlama ile okuduğunu anlama bölümleridir.

TOEIC in puanlama sistemi 10 - 990 olarak belirlenmiştir ve bu sınavda geçme kalma yoktur.

TOEIC Konuşma ve Yazma sınavı ayrı bir sınavdır ve bu sınava dinleme ve okuma sınavından bağımsız olarak sadece arzu edilirse girilmektedir.

Konuşma ve Yazma sınavı için sınav tarihinden en az 15 gün önce kayıt yaptırmak gereklidir.

TOEIC Konuşma Sınavı
Bu sınav 11 sorudan oluşur ve yaklaşık 20 dakika sürer.

TOEIC Yazma Sınavı
Bu sınav 8 sorudan oluşur ve yaklaşık 60 dakika sürer.


Warning: imagejpeg(): gd-jpeg: JPEG library reports unrecoverable error: Output file write error --- out of disk space? in /var/www/vhosts/macquarie.com.tr/httpdocs/app/helpers/Captcha.php on line 240

Detaylı bilgi için size ulaşalım isterseniz lütfen aşağıdaki formu doldurunuz.

Ör : 5xx xxx xx xx
1

Haber Listesi

Kampanya ve duyurulardan haberdar olmak için haber listemize kayıt olabilirsiniz.


Warning: Unknown: write failed: No space left on device (28) in Unknown on line 0

Warning: Unknown: Failed to write session data (files). Please verify that the current setting of session.save_path is correct (/var/lib/php/sessions) in Unknown on line 0