Dil Öğrenim Garantisi

icerik_f2381ff2.png

Kur seviye tablosunda, Macquarie Dil Okulu & Yurtdışı Eğitim Kur sistemindeki 101 ile 112 arasında bulunan 12 Kur'dan oluşan eğitim sisteminde, her bir Kur'un seviye karşılıklarını ve uluslararası sınavlardan garanti edilen puanları net bir şekilde görebilirseniz. Ayrıca, 101 ile 112 arasında değişen her bir KUR'da, katılımcıların “Dil Kullanım Düzeyleri” aşağıdaki şekilde özetlenebilmektedir. Her bir kur yükseldikçe, geçmiş kurlardaki tecrübelerinize ek olarak basamak basamak yükselerek, aşağıdaki İngilizce iletişim becerilerine sahip olacağınızın garantisini veriyoruz.


MQ English 101

Basit bir şekilde kişisel bilgilerini paylaşıp, başkalarının bilgilerini öğrenebilir. Hoşlandığı işlerden ve günlük işlerinden kısaca bahsedebilir. Basit konuşmaları takip edebilir. Kısa blog ve günlük yazıları takip edebilir.

MQ English 102

Kısa diyaloglar kurabilir, şehirler ve gezi programları ile ilgili basit konuşmaları takip edebilir. Yer-yön tarifi verip, şehirlerin genel özelliklerinden bahsedebilir. Noktalama işaretlerini doğru bir şekilde kullanabilir. Tatil deneyimlerinden kısaca bahsedebilir. Sebep sonuç ilişkisi içerisinde cümle kurabilir.

MQ English 103

Verilen yer yön tariflerini anlayabilir ve kendisi tarif edebilir. Film, müzik gibi alanlarda sevdiği şeylerden bahsedip öneride bulunabilir. Mazeret sunabilir ve sunulan mazeretleri anlayabilir. Ulaşım araçlarını karşılaştırıp yaşadığı sorunlardan kısaca bahsedebilir. Gelecek ilgili planlar kurabilir. Hastalıklardan ve sağlıklı olması için yapılması gerekenlerden bahsedip. Deneyimler ile ilgili konuşabilir.

MQ English 104

Verilen bilgileri okuyup değerlendirme yapabilir. Günlük konuşmaları anlayabilir, ek bilgi almak için basit sorular sorabilir. Hoşlanmadığı ve sevmediği şeyler hakkında yorum yapabilir. Kişilik özelliklerinden ve aile üyelerinden kısaca bahsedebilir. Yapabildiği ve yapmadığı şeylerle ilgili cümleler kurabilir. Şehirleri tanıtabilir. Geçmişle ilgili basit cümleler kurabilir.

MQ English 105

Hayatındaki değişikliklerden bahsedebilir. Göç, üniversite eğitimi gibi konularda fikir beyan edebilir. Sebep sonuç ilişkileri içinde bağlantılar kurabilir. Alışverişle ilgili diyalogları rahatça yürütebilir. İş ile ilgili fikirlerini sunabilir. Yazılarında vurgulamak istediği noktayı rahatça iletebilir. Karşılaştırmalı cümleler kurabilir. Günlük sorunlar ile ilgili diyaloglar kurabilir. İnternet ve teknoloji üzerine konuşabilir. Plan yapabilir. Amaçlarından bahsedebilir. Tavsiye ve olasılık cümleleri kurabilir.

MQ English 106

Cümledeki vurguyu anlayabilir. Kişisel düşünceleri ile ilgili kısa diyaloglar kurabilir. Deyimsel bazı ifadeleri anlayabilir. Bağlaçları kullanarak neden sonuç ilişkisinde cümleler kurabilir. Meslekler ile ilgili diyalogları anlayabilir. İş yerinde motive eden olaylarla ilgili görüşlerini sunabilir. Boş zaman aktiviteleriyle ilgili konuşabilir. Eğitimle ilgili görüşlerini belirtip farklı eğitim tipleriyle ilgili tartışılabilir. Konuşma ve yazıların ana fikrini anlayabilir. Sağlıklı beslenme üzerine fikirlerini ortaya koyabilir.

MQ English 107

İyi ve kötü tavsiyeleri ayırt edebilir, duygular hakkında konuşabilir. Hipotetik durumlarla ilgili yorumlar yapabilir. İlgili alanları, becerileri ve başarıları üzerine konuşup bunların kaynağı üzerine tartışabilir. İş görüşmelerinde adayları değerlendirebilir. Sosyal durumlar ile ilgili tartışabilir. Çevre koşullarını değerlendirebilir. İnternet kullanımı hakkında bilgi verip, internette neler yapabileceği üzerinde tavsiyede bulunabilir. Tarihteki önemli olaylardan bahsedip, “ya böyle olmasaydı?” şeklindeki sorulara cevap verebilir. Başkalarının söylediklerini doğru bir şekilde iletebilir. Güvenlik önlemleri ve gereklilikleri üzerinde konuşabilir.

MQ English 108

Resmi ve resmi olmayan e-mailler yazabilir. Haberleri takip edebilir. Teknoloji ile ilgili konuşmaları takip edebilir ve teknolojimin avantajları ve dezavantajları üzerine kendi görüşlerini beyan edebilir. Teknolojik problemlerinden bahsedip, ürün tanıtımı yapabilir. Geçmiş deneyimlerinden bahsedip karşılaştırma yapabilir. Kısa ve uzun süreli planlarından bahsedebilir. İş başvularında nasıl davranılması gerektiğine dair tavsiyelerde bulunabilir. İş ilanlarını anlayabilir ve gereken özelliklerin çıkarımını yapabilir. İş başvurusu için ön yazı yazabilir ve analiz edebilir. Konuşmalardan kişilerin duyguları hakkında çıkarımlarda bulunabilir.

MQ English 109

İlgi alanındaki teknik konular dahil olmak üzere karmaşık somut ve soyut kavramlar ile ilgili temel fikirleri birbirinden ayırt edebilir. Akıcılığı belirli düzeyde, spontane olarak yabancılarla karşılıklı zorlanmadan etkileşimde bulunabilir.Gündem ve genel konular ile ilgili geniş kapsamlı,detaylı ve anlaşılabilir yazı yazabilir, yazı içeriğindeki konular hakkında avantaj ve dezavantajları kişisel bilgilerini ekleyerek yorumlar. Güncel,geçmiş ve gelecek ile ilgili tecrübe,beklenti,plan ve kişisel fikirlerini ifade edebilir.

MQ English 110

Resmi bir tartışma yürütebilir. Nesillerin özellikleri ve davranışları hakkında konuşabilir. Okuduğu haberleri anlatabilir. Kültürün toplum ve kişilik yapısı üzerindeki etkisini tartışabilir. Acil kavramının önem ve nelerin acil kabul edilebileceği üzerinde tartışabilir. Film incelemelerini anlayabilir ve kendisi inceleyebilir. Gezi ve şehir planlaması yapabilir ve yaptığı planları etkili bir şekilde sunabilir.

MQ English 111

Deneyimlerle ilgili cümleleri anlayabilir ve kızlı konuşmalardaki zamanları kavrayabilir. Telefon konuşmalarını anlayabilir. İlk izlenimler üzerine konuşabilir. Başkalarının fikirlerini anlayabilir ve nedenleri üzerine sorular sorabilir. Fikirlerini destekleyebilir. Geçmişteki alışkanlarından bahsedebilir. Rahatsız edici alışkanlıklar üzerine konuşabilir. Sevdiği programları ayrıntılı ir şekilde anlatabilir. En sevdiği film sahnesini kolaylıkla tarif edebilir. Hikâyelerin başlıklarından fikir yürütebilir, ana fikirlerini belirtebilir. İcatlar hakkında kendi fikirlerini belirtebilir. Basit reklam ilanları yazabilir.

MQ English 112

Görsel ve işitsel mesajları hemen hemen tümüyle anlar.Farklı kaynaklardan gelen yazılı ve sözlü bilgileri özetleyebilir,konu ayrıntı ve açıklamalarını tutarlı bir şekilde sunar.Kendisini spontane bir şekilde hızlı ve doğru ifade eder.En karmaşık konu ve durumların birbiri arasındaki anlam farklılıklarını ayırt eder.İlgi alanı içinde veya dışındaki konular ile ilgili detaylı yazı/rapor yazabilir, ilgili konular hakkında açıklayıcı veya aydınlatıcı yorumlar yapabilir.İş toplantılarının içeriğini anlar,katılım gösterir ve toplantıları raporlar.İş ve toplantı konuları ile ilgili kısa sunumlar yapar ve öneriler sunar.İş dünyası ile ilgili haber ve yayınları anlar ve yorumlar.

Haber Listesi

Kampanya ve duyurulardan haberdar olmak için haber listemize kayıt olabilirsiniz.


Warning: Unknown: write failed: No space left on device (28) in Unknown on line 0

Warning: Unknown: Failed to write session data (files). Please verify that the current setting of session.save_path is correct (/var/lib/php/sessions) in Unknown on line 0