Yurtdışı Denkliği

Genellikle Türkiye'de izlenen yabancı dil eğitim yöntemlerinin yeterli olmamasından dolayı; yurtdışında genel İngilizce dil eğitimi almak isteyen öğrenciler, yurtdışı eğitim programlarına, Türkiye’ de elde ettikleri İngilizce seviyesinin bir ve birden fazla seviye aşağısından başlamaktadırlar.


Macquarie Yabancı Dil Merkezi & Yurtdışı Eğitim yabancı dil okulumuz Sydney ile aynı standartları uygulamasından dolayı öğrencilerine yurt dışında (Amerika, Avustralya, İngiltere, Kanada, Yeni Zelanda, İrlanda, Güney Afrika da ki dil okullarında) eğitimlerine kaldıkları seviyeden devam edebilme garantisi vermektedir.

Ayrıca, Akademik İngilizce programımızı tamamlayan ve Yurt dışında üniversite eğitimlerine devam etmek isteyen katılımcılar, hiçbir sınav şartı aranmadan, dünyanın ilk 100 üniversitesinden olan, Macquarie University e direkt geçiş yapabilirler, Lisans, Yüksek Lisans programlarına katılmak için gerekli olan İngilizce Dil yeterliliğini sağlamış olurlar. Sunulan istatistiklerde Macquarie University'nin sistemi ile İngilizce eğitimi alıp üniversiteye devam eden öğrencilerin diğerlerinden %15 daha yüksek not ortalaması elde ettiği belirlenmiştir. İngilizce altyapısını daha sağlam alarak akademik eğitimlerine başlayan öğrenciler bu sayede seçtikleri bölümde daha yüksek başarı yakalayabilmektedirler. Merkez kampüsümüzde 120 farklı ülkeden 30binden fazla öğrenciye hizmet sunmaktayız.

icerik_8a98b281.png