Yabancı Dil Öğrenmek için 10 Sebep – 1. Kısım

icerik_baba64a9.png

Şuan halihazırda yabancı bir dil öğreniyor ya da öğrenmeyi ciddi olarak düşünüyor olabilirsiniz. Öğrenci ya da çalışan bir kişi için yabancı dil öğrenmenin neden bu kadar faydalı olduğunun 10 temel sebebini sizlerle paylaşacağız.


  • Küresel dünyayı anlama becerilerinizi geliştirir.

‘’ A different language is a different vision of life’’ – Federico Fellini

(Farklı bir dil, hayata farklı bir bakış açısıdır.)

  • İş potansiyellerinizi arttırır.

Learning to speak, read and write in a foreign language increases your employment opportunities and enriches your working experience, whether you chose to work abroad or in your native country.

( Yabancı bir dilde konuşmayı, okumayı ve yazmayı öğrenmek (ister yurt dışında ister kendi ülkenizde çalışmayı seçin) istihdam fırsatlarınızı çoğaltır ve çalışma tecrübenizi zenginleştirir.)

  • Ana dil becerinizi arttırır.

‘’ Those who know nothing of foreign languages, knows nothing of their own.’’ – John Wolfgang von Goethe

( Yabancı diller hakkında bilgisi olmayan kişilerin, kendi ana dili hakkında da bilgisi yoktur.)

  • Kavrama ve yaşam becerilerinizi geliştirir.

“ We have strong evidence today that studying a foreign language has a ripple affect, helping to improve student performance in other subjects.” – Richard Riley , U.S Secretary of Education under Bill Clinton

( Bugün yabancı dil öğrenmenin dalga etkisi yarattığı ve öğrencinin diğer konulardaki becerilerini geliştirmede yardımı olduğuna dair güçlü kanıtlarımız bulunmaktadır.)

  • Kendinize ve sevdiklerinize daha parlak bir gelecek yaratır.

Breaking down cultural barriers and creating an international identity for all people truly begins with learning another language. Through learning the language we can better understand their culture and expressions.

( Kültürel duvarları yıkmak ve uluslararası bir kimlik yaratmak herkes için yeni bir dil öğrenmekle başlar. Dili öğrenerek kültür ve ifadeleri daha iyi anlayabiliriz.)

Listenin devamını ilerleyen günlerde sizlerle buluşturacağız. Takipte kalın.

Haber Listesi

Kampanya ve duyurulardan haberdar olmak için haber listemize kayıt olabilirsiniz.