DOSABSİAD İle Macquarie Ünv. ELC Arasında İngilizce Eğitimine Yönelik Protokol İmzalandı.

icerik_b29a0085.png

Yıllık 4 milyar dolarlık ihracatıyla ülkemizin önde gelen organize sanayi bölgelerinden Demirtaş Organize Sanayi Bölgesi'nde uluslararası ticari ilişkilerin gelişmesi amacıyla İngilizce konusunda bir projeye start verildi. Demirtaş Organize Sanayi Bölgesi Sanayici İşadamları Derneği (DOSABSİAD), Avustralya merkezli MacQuarie Üniversitesi English Language Center arasında İngilizce eğitimine yönelik bir protokol imzaladı.

Demirtaş Organize Sanayi Bölgesi'ndefaaliyet gösteren fabrikaların yöneticilerinin ve çalışanlarının İngilizce eğitimine en iyi ve en kolay yoldan ulaşmasını amaçlayan protokol, DOSABSİAD’da imzalandı. İmza törenine DOSABSİAD Başkanı Orhan Tezyaparlar ve Yönetim Kurulu Üyeleri ile MacQuarie Üniversitesi English Language Center Türkiye Temsilcisi Mehmet Kaygusuz ve kurum yöneticileri katıldı.


DOSABSİAD Başkanı Orhan Tezyaparlar, protokolle ilgili yaptığı açıklamada “Türkiye, ihracatta dünyada üst basamaklara çıkmak istiyorsa, ihracat yapmak isteyenlerin uluslararası ticarette en yaygın dil olan İngilizce'yi kullanmaları gerekir. Bu protokolle DOSABSİAD üyeleri ve ailelerine, ayrıca çalışanları ve çalışanlarının ailelerine yönelik bir çalışmaya başlıyoruz. MacQuarie Üniversitesi English Language Center, bu protokolle DOSAB’daki firmalara yüzde 30 oranında bir indirim yapacak” dedi.

MacQuarie Üniversitesi English Language Center Türkiye Temsilcisi Mehmet Kaygusuz ise, ilk kez DOSABSİAD'la böyle bir protokol imzaladıklarını kaydetti. MacQuarie Üniversitesi'nin İngilizce eğitimi konusunda dünyanın en saygın kurumları arasında bulunduğunu ifade eden Kaygusuz, "Türkiye'de ilk kez uygulanan eğitim metodumuz ile özellikle iş İngilizcesi alanında işadamlarına ve yöneticilerine yönelik başarılı sonuçlar alıyoruz. Amacımız, iş dünyasının İngilizceyle ilgili sıkıntılarının giderilmesi" diye konuştu.

Haber Listesi

Kampanya ve duyurulardan haberdar olmak için haber listemize kayıt olabilirsiniz.