Macquarie University English Language Centre Bursa Dil Eğitim Kampüsü Açıldı

icerik_80fc6f98.png

Macquarie University English Language Centre Bursa Dil Eğitim Kampüsü’nün açılışında konuşan Avustralya Ankara Büyükelçisi Ian Biggs, iki ülke arasında uygulanan vize işlemlerinin kolaylaştırılması adına çalışmaların devam ettiğini belirtti. Biggs, “Avustralya’da dil eğitimi almak isteyen Türk öğrencilerine yardımcı olacağız” dedi.

Macquarie University’nin 25 yıldır İngilizce dil eğitimi veren kurumu olan English Language Centre çatısı altında başarıyla hizmet veren Macquarie University English Language Centre’nin Türkiye’deki ilk kampüsü Bursa’da açıldı.

Macquarie University English Language Centre Bursa Dil Eğitim Kampüsü’nün açılışında konuşan Avustralya Ankara Büyükelçisi Ian Biggs, iki ülke arasında uygulanan vize işlemleri hakkında açıklamalarda bulundu


Vize işlemlerinin kolaylaştırılması adına çalışmaların devam ettiğini belirten Büyükelçi Biggs, “Vize konusuna gelince, onda da gereken kolaylığı göstermeye çalışıyoruz. Çalışmalarımız devam ediyor. Vize alımı konusunda kesinlikle desteğimiz olacaktır” dedi.

Bursa’da olmaktan mutluluk duyduğunu belirten Avustralya Büyükelçisi Ian Biggs iki ülke arasındaki ilişkilerin geliştirilmesi adına Bursa’da açılışı yapılan kampüsün önemli göreve sahip olduğunun altını çizdi. Büyükelçi Ian Biggs, Bursa’da açılışı yapılan kampüsle birlikte Türkiye ile Avustralya arasındaki öğrenci değişimi çalışmalarının da hızlanacağını da sözlerine ekledi.

BURSA ÖNEMLİ BİR KAMPÜS KAZANDI

Dil eğitim kampüsünün açılışında konuşan Macquarie University English Language Centre Türkiye Direktörü Mehmet Kaygusuz ise, açılışı yapılan kampüs ile birlikte Bursa’nın yeni bir dil eğitim kampüsü kazanmış olduğunu söyledi.

Mehmet Kaygusuz, Dünyada 5 kıtada İngilizce dil eğitimi veren yaklaşık 300 kurumu ziyaret ettiğini ve müfredat, sistem ve teknolojik altyapının en iyisini Türkiye’ye getirdiklerini ifade etti.

Açılışı yapılan kampüs ile yurtdışında dil eğitimi almak isteyen, fakat fırsatı olmayanlara Bursa’da bu şansı tanıdıklarını ifade eden Kaygusuz sözlerini şöyle sürdürdü:

"Biz Bursa olarak, Macquarie University English Language Centre’nin Avustralya dışında; Ürdün, Bangladeş ve Vietnam’dan sonra dünyadaki dördüncü kampüsü durumundayız. Macquarie University English Language Centre Bursa olarak misyonumuz, yurtdışında dil eğitimi almak isteyen; fakat buna imkân bulamayan öğrencilere Avustralya kalitesinde İngilizce dil eğitimi sunmaktır. Bursa kampüsünde uygulanan eğitim programı, kullanılan eğitim araç ve gereçleri, rehberlik ve ölçme-değerlendirme sistemi Avustralya merkez kampüs ile birebir aynıdır."

VALİ YARDIMCISI KARTAL DA VİZE DEDİ

Açılışa katılan Bursa Vali Yardımcısı Eyüp Sabri Kartal da iki ülke arasındaki vize uygulamalarına değindi. İki ülke arasındaki ilişkilerin gelişememesinin temel probleminin vize uygulamaları olduğunu iddia eden Vali Yardımcısı Eyüp Sabri Kartal, “Avusturalya ile Türkiye arasındaki ekonomik ilişkilerin yeteri düzeyde olmayışının temel sebeplerinden biri vize sorunu. Avustralya’nın vize veriş düzeyini belli bir yere çekmesi lazım” ifadelerini kullandı.

Dil eğitimlerinde Avustralya’nın da tercih edilen ilk ülkeler arasında yer alması gerektiğini ifade eden Vali Yardımcısı Eyüp Sabri Kartal, “Yabancı dil eğitimi almak isteyenlerin Amerika ve İngiltere’nin yanına Avustralya’yı da eklemesi gerekir. Eğitimden Sorumlu Vali Yardımcısı olarak böyle önemli bir eğitim kurumunu Bursa’da görmekten mutluluk duydum. Bu önemli kurum Bursa’mıza hayırlı, uğurlu olsun” şeklinde konuştu.

Macquarie University Finans Direktörü Wayne Blanch de Macquarie University ile English Language Centre hakkında teknik bilgiler verdi. Türkiye’ nüfusunun yüzde 42’sinin 24 yaş grubunda olduğunu belirten Wayne Blanch, 2010 yılında 49 bin 116 Türk öğrencisi ve denizaşırı ülkelerde yabancı dil eğitimlerini tamamladığına dikkat çekti.

Açılışa; Bursa Vali Yardımcısı Eyüp Sabri Kartal, AK Parti Bursa İl Başkanı Sedat Yalçın, BOSİAD Başkanı Faik Çelik, DOSABSİAD Başkanı Orhan Tezyaparlar, OSBÜK Yönetim Kurulu Üyesi Selim Yedikardeş, BTSO Meclis Üyesi Başkanı Zafer Bulut ve Bursa Teknik Rektör Yardımcısı Prof. Dr. Arif Karademir’in yanısıra çok sayıda davetli ve öğrenciler katıldı.

Haber Listesi

Kampanya ve duyurulardan haberdar olmak için haber listemize kayıt olabilirsiniz.