Avusturalya’nın İstanbul Başkonsolosu Lino Strangis Macquarie Unv. ELC Bursa Dil Eğitim Kampüsüne Ziyarette Bulundu

icerik_a6e47974.png

Avusturalya’nın İstanbul Başkonsolosu ve Avusturalya Genel Menajeri David Howard, geçtiğimiz günlerde Bursa’da hizmete giren Macquarie Üniversitesi ELC Dil Eğitim Kampüsünü ziyaret ederek, Türkiye Direktörü Mehmet Kaygusuz’dan hem Bursa hem de kampüs hakkında bilgi aldılar.

Gerçekleşen ziyarette konuşan Macquarie University English Language Centre Türkiye Direktörü Mehmet Kaygusuz, Bursa’nın bir sanayi şehri olduğuna dikkat çekerken, Türkiye ekonomisinin başkenti olabilecek potansiyeli bulunduğunu da ifade etti.


Macquarie University English Language Centre Dil Eğitim Kampüsü’nün İstanbul yerine Bursa’da açılmasının, olası birçok problemi de ortadan kaldırdığına değinen Kaygusuz, “Bursa, Türkiye sanayi ve endüstrisinin kalbi olma özelliğini taşıyan bir şehirdir. İhracat açısından baktığımızda da Bursa, İstanbul’dan sonra gelen ikinci şehirdir. Dolayısıyla Bursa’da bulunan iş adamlarının da İngilizceye önem vermektedir” şeklinde konuştu.

Macquarie University English Language Centre Bursa Dil Eğitim Kampüsünü gezen ve verilen eğitim hakkında bilgi alan Avusturalya’nın İstanbul Başkonsolosu Lino Strangis, sınıflarda kullanılan yüksek teknolojinin eğitim açısından önemli olduğunu belirtirken, “Tüm Dünya’nın globalleştiği bu zamanlarda fiziki uzaklık çok da önemli değildir. Aynı dilde iletişim kurabilmenin arada ki uzaklığı da ortadan kaldırabileceğine inanıyorum” dedi.

Hali hazırda gayet iyi giden Avusturalya ve Türkiye ilişkilerinin Macquarie University English Language Centre Bursa Dil Eğitim Kampüsü gibi yeni yatırımlarla daha da ileriye taşınacağına inançlarının tam olduğunu dile getiren Başkonsolos Lino Strangis, açılan kampüs sayesinde Avusturalya ile Türkiye arasındaki öğrenci değişimi çalışmalarının da hızlanabileceğini sözlerine ekledi.

Haber Listesi

Kampanya ve duyurulardan haberdar olmak için haber listemize kayıt olabilirsiniz.