Uludağ Üniversitesi’nde Macquarie University English Language Centre'a Plaket

icerik_2ebc076a.png

Uludağ Üniversitesi Yabancı Diller Yüksekokulu tarafından birincisi düzenlenen Uluslararası Yabancı Diller Konferansı 26 Nisan Cumartesi günü yapıldı.

Gelenekselleştirilerek, her yıl farklı bir konu üzerine hazırlanması planlanan konferansta bu yıl İngilizce öğretimi üzerinde duruldu. Dünya çapında ve Türkiye’de tanınmış, alanlarında uzman, seçkin yazar, eğitmen ve akademisyen konuşmacı konukların katılımıyla çok geniş bir kitleye hitap eden konferans "ELT Matters" adı altında gerçekleştirildi.

Paul Seligson, Doç. Dr. Zübeyde Sinem Genç, Adam John Simpson, Steve Oakes, Doç Dr. Esim Gürsoy ve Lynn Durrant isimleri konferansa konuşmacı olarak katıldı. İngilizce öğretimi konusunda söz sahibi olan konuşmacılar, sunumlarında dinleyicilere, onlara mesleki hayatlarında yardımcı olacak bilgi ve deneyimlerini paylaştı.


Uludağ Üniversitesi Görükle yerleşkesi Mete Cengiz Kültür Merkezi’nde gerçekleştirilen konferansta etkinlik sponsoru Macquarie University English Language Center adına Mehmet Kaygusuz’a Yabancı Diller Yüksekokulu müdürü Prof. Dr. Şeref Kara tarafından plaket takdim edildi.

Konferansa destek vermekten mutluluk duyduklarını belirten Mehmet Kaygusuz, “Bursa'da İngilizce dili eğitiminin daha nitelikli bir şekilde verilmesi ve konuşulması adına gerekli çalışmaları yapıyoruz. Bu konferans da İngilizce eğitimin ülkemiz ve şehrimizdeki niteliğinin artırılması için önemlidir” ifadelerini kullandı.

Haber Listesi

Kampanya ve duyurulardan haberdar olmak için haber listemize kayıt olabilirsiniz.


Warning: Unknown: write failed: No space left on device (28) in Unknown on line 0

Warning: Unknown: Failed to write session data (files). Please verify that the current setting of session.save_path is correct (/var/lib/php/sessions) in Unknown on line 0