TOEFL IBT Sınav Hazırlık Kursu

icerik_48f6c94f.png

TOEFL (Test of English as a Foreign Language) Anadili İngilizce olmayan kişilerin İngilizce yeterliliğini ölçmek için tasarlanmıştır. Bu test yazma, dinleme, konuşma ve okuma olmak üzere dört bölümden oluşmaktadır. Bu sınav ile 9000'den fazla kolej, üniversite ve kurumlarına girmek kolaylaşır çünkü TOEFL'ın sonuçlarına güvenerek karar verirler.Nerede yapıldığına bağlı olarak sınav: Bilgisayarlı Test (TOEFL CBT), Yazılı Test (TOELF PBT) ya da İnternet üzerinden test(TOEFL IBT), olmak üzere üç biçimden birinde olabilir.


TOEFL IBT OKUMA
Okuma bölümünde, yaklaşık 700 kelime uzunluğunda akademik metinlerden 3-5 paragraf istenecektir. Ve 60-100 dakika olmak üzere süre verilir.

TOEFL IBT DİNLEME
Dinleme bölümünde ise 3-5 dakika uzunluğunda 6 sorudan oluşan sorular bulunur. 2-3 tane de konuşma içeren sorular 60-90 dakika arasında yapılması beklenmektedir.

TOEFL IBT KONUŞMA
Konuşma bölümünde düşüncelerinizi açıklamanız için 2 tane metin verilecektir. Bu metinler okuduğunuz ve dinlediğiniz metinlere dayanır. Süreniz 20 dakikadır.

TOEFL IBT YAZMA
Yazma bölümünde ise okuma ve dinleme bölümündeki metne dayalıdır ve süreniz 50 dakikadır.


Warning: imagejpeg(): gd-jpeg: JPEG library reports unrecoverable error: Output file write error --- out of disk space? in /var/www/vhosts/macquarie.com.tr/httpdocs/app/helpers/Captcha.php on line 240

Detaylı bilgi için size ulaşalım isterseniz lütfen aşağıdaki formu doldurunuz.

Ör : 5xx xxx xx xx
1

Haber Listesi

Kampanya ve duyurulardan haberdar olmak için haber listemize kayıt olabilirsiniz.


Warning: Unknown: write failed: No space left on device (28) in Unknown on line 0

Warning: Unknown: Failed to write session data (files). Please verify that the current setting of session.save_path is correct (/var/lib/php/sessions) in Unknown on line 0