YDS Sınav Hazırlık Kursu

Yabancı Dil Bilgisi Seviye Tespit Sınavıdır ve Yükseköğretim Kurulu’nun (YÖK) talimatıyla Öğrenci Seçme ve Yerleştirme Merkezi (ÖSYM) tarafından gerçekleştirilir.Çoğunlukla akademisyenler, memurlar ve askeri personel tarafından dil yeterliliğini ölçmek için girilir.


Test birkaç dilde olmasına rağmen çoğunlukla İngilizcedir. 80 çoktan seçmeli sorudan oluşmaktadır ve süre 150 dakikadır.

İngilizce kelime, gramer yapıları, cümle tamamlama, İngilizce-Türkçe çeviri ,Türkçe-İngilizce çeviri, İngilizce paragraf tamamlama, paragraf düzeltme, diyalog tamamlama, ilgisiz cümle bulma ve okuma anlama paragraflarından oluşan bir sınavdır. Test sadece okuduğunu anlama becerinizi değerlendirmektedir; dinleme,konuşma ve yazma bulunmamaktadır.

Macquarie University English Language Centre olarak Bursa’nın deneyimli eğitmenleri tarafından sunulacak YDS Hazırlık Programı ile katılımcıların dilbilgisi, kelime bilgisi ve sınav tekniği becerileri geliştirilerek hedeflerine ulaşmaları sağlanacaktır. Konu anlatımı ve soru tiplerine yönelik yapılacak olan yoğun çalışmalar sayesinde katılımcıların sınav tekniğine olan hâkimiyetleri maksimum seviyeye taşınacaktır.

YDS konusunda uzman eğitmenlerimiz tarafından standart 100 saatlik paket olarak Hafta içi veya Hafta sonu olarak sunulmaktadır.

YDS Hazırlık Programa katılmak için en az;

MQ English Kur sistemine göre 104 ü başarı ile tamamlamak veya yapılacak seviye tespit sınavında Pre-Intermediate ( Orta Altı Seviye ), CEFR Avrupa Dil Portfolyosuna göre A2/B1 seviyesinde olmak gerekmektedir. Daha alt seviyelerin YDS Hazırlık programlarına katılmaları mümkün değildir.

ÖSYM tarafından yılda iki kez gerçekleştirilen YDS için uzman kadromuz tarafından hazırlanmış müfredatımız ile başarı oranınızı arttırıyoruz.

2016 yılı YDS sınav tarihleri aşağıdaki gibidir.
27 Mart 2016 Pazar Günü
4 Eylül 2016 Pazar Günü

MQ English Yabancı Dil Sınavı hazırlık programı takvimimiz aşağıdaki gibidir.

2015 – 2016 YDS Hazırlık Programları Başlangıç Tarihleri

27 Mart 2016’da yapılacak olan YDS ye hazırlık takvimi
 

HAFTAİÇİ AKŞAM STANDART PROGRAM

  Başlangıç Tarihleri   8 ARALIK 2015
  Günler   SALI - PERŞEMBE
  Süre   12 HAFTA
  Ders Saati   100
 

HAFTASONU PROGRAMI

  Başlangıç Tarihleri   12 ARALIK 2015
  Günler   CUMARTESİ - PAZAR
  Süre   12 HAFTA
  Ders Saati   100
 

HAFTAİÇİ AKŞAM YOĞUN PROGRAM

  Başlangıç Tarihleri   11 OCAK 2016
  Günler   PAZARTESİ – ÇARŞAMBA - CUMA
  Süre   8 HAFTA
  Ders Saati   100
icerik_77289bae.png