YDS Sınav Hazırlık Kursu

icerik_b61a7e82.png

Yabancı Dil Bilgisi Seviye Tespit Sınavıdır ve Yükseköğretim Kurulu’nun (YÖK) talimatıyla Öğrenci Seçme ve Yerleştirme Merkezi (ÖSYM) tarafından gerçekleştirilir. Çoğunlukla akademisyenler, memurlar ve askeri personel tarafından dil yeterliliğini ölçmek için girilir.


Test birkaç dilde olmasına rağmen çoğunlukla İngilizcedir. 80 çoktan seçmeli sorudan oluşmaktadır ve süre 180 dakikadır.

İngilizce kelime, gramer yapıları, cümle tamamlama, İngilizce-Türkçe çeviri ,Türkçe-İngilizce çeviri, İngilizce paragraf tamamlama, paragraf düzeltme, diyalog tamamlama, ilgisiz cümle bulma ve okuma anlama paragraflarından oluşan bir sınavdır. Test okuduğunu anlama becerinizi değerlendirmektedir; dinleme,konuşma ve yazma bulunmamaktadır.

 

Macquarie Dil Okulu & Yurtdışı Eğitim olarak Bursa’nın deneyimli eğitmenleri tarafından sunulacak YDS Hazırlık Programı ile katılımcıların dilbilgisi, kelime bilgisi ve sınav tekniği becerileri geliştirilerek hedeflerine ulaşmaları sağlanacaktır. Konu anlatımı ve soru tiplerine yönelik yapılacak olan yoğun çalışmalar sayesinde katılımcıların sınav tekniğine olan hâkimiyetleri maksimum seviyeye taşınacaktır.
YDS konusunda uzman eğitmenlerimiz tarafından standart 108 ders saati ayrıca ders saatleri dışında deneme sınavları paket olarak Hafta içi veya Hafta sonu olarak sunulmaktadır. Sınav hazırlık programında Macquarie Dil Okulu & Yurtdışı Eğitim olarak kullanılan materyeller öğrencilere ücretsiz verilecektir. Sınav tarihine son 3 hafta kalması ile birlikte hafta içi her gün ve hafta sonu belirli saatlerde deneme sınavları gerçekleştirilecektir.

 

YDS Hazırlık Programa katılmak için en az;
MQ English Kur sistemine göre 104 ü başarı ile tamamlamak veya yapılacak seviye tespit sınavında Pre-Intermediate ( Orta Altı Seviye ), CEFR Avrupa Dil Portfolyosuna göre A2/B1 seviyesinde olmak gerekmektedir. Daha alt seviyelerin YDS Hazırlık programlarına katılmaları mümkün değildir.
ÖSYM tarafından yılda üç kez gerçekleştirilen YDS için uzman kadromuz tarafından hazırlanmış müfredatımız ile başarı oranınızı arttırıyoruz.

 

Detaylı bilgi için size ulaşalım isterseniz lütfen aşağıdaki formu doldurunuz.

Ör : 5xx xxx xx xx
1

Haber Listesi

Kampanya ve duyurulardan haberdar olmak için haber listemize kayıt olabilirsiniz.