Yabancı Dil Testi (YDT) Eğitim Programı

icerik_ed55fcb6.png

Ölçme, Seçme ve Yerleştirme Merkezi (ÖSYM) tarafından düzenlenen Yüksek Öğretim Kurumları Sınavı’nın 3. Oturumu olan Yabancı Dil Testi (YDT veya YKS-3) sınavı, üniversite düzeyinde yabancı dil üzerine eğitim veren bölümlerde ilerlemeyi hedefleyen lise öğrencilerinin veya mezunlarının girmesi gereken sınavdır. Eski sistemde LYS-5 olarak adlandırılan bu sınav, ÖSYM tarafından yapılan son düzenleme ile YKS-3 veya YDT olarak adlandırılmaktadır.


Aday öğrenciler YDT sınavı kapsamında, başta İngilizce olmak üzere, Almanca, Fransızca, Arapça ve Rusça dillerinde sınava girebilir ve değerlendirebilirler. Adaylar hangi dilde sınava girmek istediklerini başvuruları sırasında bildirmekle yükümlüdür ve sınav esnasında belirttiği dilde olan kitapçık verilir. YDT (YKS-3) kapsamında aday öğrencilere 80 soru sorulmaktadır. Sınavı tamamlamak için verilen azami süre ise 120 dakikadır.

MACQUARIE YDT SINIFLARI İLE BAŞARIYI GARANTİ EDİYOR.

Üniversite giriş sınavları (YDT ve YDT) için ihtiyacınız olan destek ve fazlası Macquarie Üniversitesi Dil Okulu ile yanınızda.

 • Hafta içi ve Hafta sonu Sınıfları
 • Mezun öğrencilerimiz için hafta içi, 12.Sınıf öğrencileri için Hafta Sonu sınıflarımız mevcuttur
 • 10 kişilik Sınıflar

Maximum 10 Kişilik VIP sınıflarda yapılacak eğitimlerle eğitim kalitesini yükseltiyoruz

 • Toplamda 333 ders saati,

Toplamda 333 ders saati, 222 tam saat birebir öğretmen eşliğinde derslerdir. Denemeler ve Aktiviteler bu süreye dahil değildir.

 • Soru – cevap günleri

Hafatada 1 gün Öğretmen eşliğinde çözemediğiniz soruları cevaplıyoruz. Böylece cevabını bilmediğiniz soru kalmayacak. Bu günlere tüm öğrencilerimiz sınırsız katılabilir.

 • Sınırsız Etüt Saatleri

Hafatada 1 gün yapılacak etüt saatlerine öğrencilerimiz anlamadığı konuları Öğretmen eşliğinde tekrar edebilecek ve anlamadığı hiçbir konu kalmayacak.

 • Seri denemeler

Eğitimin başladığı günden sınava girilecek güne kadar en az 50 seri deneme ile genel gidişatınızı yakından takip ediyoruz

 • Türkiye Geneli Denemeler

Türkiye Geneli yapılacak deneme sınavları ile başarı oranınızı ölçerek durumunuzu yakından takip ediyoruz

 • Ücretsiz Materyaller

Kurumumuz çatısı altında kullanılacak tüm materyaller Ücretsizdir. Herhangi bir ad altında ek ücret ödmezsiniz.

 • TYT Destek Eğitimi

YDT öncesi TYT sınavı içinde Türkçe ve Matematik dersleri, konusunda uzman öğretmenler tarafından verilecektir.

 • YDT Hazırlık Kampı 

YDT Eğitim Programına başlamadan önce genel eksiklerinizin giderilmesi ve sınıf seviyesinin belirli bir düzeye getirilmesi amacıyla 19 Ağustos – 8 Eylül Arası YDT Hazırlık Kampı yapılacaktır.

 • 17 EKİM Başlangıç

YDT genel program eğitimlerimiz 17 EKİM 2020 günü başlayacak ve sınava kadar aralıksız devam edecektir.


Warning: imagejpeg(): gd-jpeg: JPEG library reports unrecoverable error: Output file write error --- out of disk space? in /var/www/vhosts/macquarie.com.tr/httpdocs/app/helpers/Captcha.php on line 240

Detaylı bilgi için size ulaşalım isterseniz lütfen aşağıdaki formu doldurunuz.

Ör : 5xx xxx xx xx
1

Haber Listesi

Kampanya ve duyurulardan haberdar olmak için haber listemize kayıt olabilirsiniz.


Warning: Unknown: write failed: No space left on device (28) in Unknown on line 0

Warning: Unknown: Failed to write session data (files). Please verify that the current setting of session.save_path is correct (/var/lib/php/sessions) in Unknown on line 0