İngilizce Öğrenmenin Yöntemleri – 1. Madde

icerik_d7b0f86c.png

1. İngilizce öğrenmeye zaman ayırıp profesyonel eğitim alın ve mutlaka düzenli eğitim almaya devam edin.
2. Ödevlerinizi eksiksiz tamamlayın ve ertelemeyin.
3. Düzenli olarak kitap okuyun.
4. Her gün yeni kelimeler öğrenin.
5 .İngilizce olan siteleri her gün ziyaret edin.
6. Her gün İngilizce haberlere bakın.
7. Her gün en az 20 dakika mutlaka dinleme pratiği yapın.
8. Ayda en az 3 kere İngilizce film izleyin ve mümkünse İngilizce altyazılı izleyin.


  1. İNGİLİZCE ÖĞRENMEYE ZAMAN AYIRIP PROFESYONEL EĞİTİM ALIN VE MUTLAKA DÜZENLİ EĞİTİM ALMAYA DEVAM EDİN

Öncelikle İngilizce bilginiz ile ilgili gerçeği yansıtan bir ihtiyaç tespiti yapın. İhtiyacınızı tespit edip eksiklerinizi profesyonel bir kurum desteği ile bulduktan sonra eğitim almayı düşündüğünüz kurumun eğitim kalitesine ve sizin ihtiyaçlarınıza hitap ediyor olmasına dikkat edin. Tercih edilen kurum hakkında detaylı bilgi sahibi olmak için 1 gün de olsa zaman ayırıp kurumu mutlaka ziyaret edin.
Almak istediğiniz eğitimin ne doğrultuda ilerlediği, eğitim programları, müfredatı, öğretim yaklaşımı ve kullanılan materyallerin zenginliğini gözlemleyin.

Kurum seçerken bir diğer önemli olan madde ise eğitime ayrılan bütçe ile ilgili konudur. Eğitim bütçesi hesaplanırken öğrencilerin düştüğü en büyük yanılgı eğitimin kalitesini araştırmaktan çok, süresine ve fiyatının ne kadar olduğuna odaklanmalarıdır. Burada dikkat edilmesi gereken başlıca konular şunlardır; Sınıf ortamının rahat ve ferah olması, sağlanan ekstra ücretsiz ders ve aktivite program imkânları, kullanılan materyallerin kalitesi, eğitim müfredatı ve en önemlisi eğitmenlerin ne gibi eğitimlerden geçtiğine, alanında deneyimli ve uzman kişiler olmalarına dikkat edilmesidir. İlgili kurumun fiyat politikasıyla doğru orantılı olup olmadığı hakkında gerekli görüş ve mantık analizi yapabilmeniz gerekmektedir. Sonuçta söz konusu olan durum sizin kendi geleceğinize yapmış olduğunuz bir yatırımdır.

En son olarak da gittiğiniz kurumda aktif olarak derslerinize devamlılık sağlayın. İngilizce bilginizi geliştirebilmek için dil eğitiminize düzenli bir şekilde zaman ayırmanız gerektiğini de asla unutmayın.

Listenin devamını ilerleyen günlerde sizlerle buluşturacağız. Takipte kalın.

Haber Listesi

Kampanya ve duyurulardan haberdar olmak için haber listemize kayıt olabilirsiniz.