Seviye & Kur

icerik_a8772b34.png

Dünya standartlarına uygun olarak hazırlanmış olan Macquarie Dil Okulu & Yurtdışı Eğitim kur sistemimizin denkliği, hem uluslararası denkliğe, hem de CEFR (Avrupa Ortak Çerçeve Programı) denkliğine uygundur.


Macquarie denkliği; Macquarie Dil Okulu & Yurtdışı Eğitim sisteminde yer alan 101-102-103-104-105-106-107-108-109-110-111-112 olarak adlandırılan her bir eğitim kademesine kur denilmektedir.

Uluslararası denklik; başlangıç (Starter), temel (Elementary), orta altı (Pre-Intermediate), orta (Intermediate), orta üzeri (Upper-Intermediate), ileri (Advanced) olarak 6 seviyeye karşılık gelmektedir.

CEFR (Common European Framework Reference) denkliği; olarak adlandırılan Avrupa Ortak Çerçeve Programı göre ise A1, A2, B1, B2, C1 olarak 5 ana seviyeye denk gelmektedir. Yabancı dil eğitiminde seviyeler arası keskin bir ayırım çizgisinin olmaması nedeni ile bazı aktivite veya içerikler iki kur arasında ortak alanda yer alabilmektedir. Bu ara seviyeler ise (A1/A2), (A2/B1), (B1/B1+), (B1+), (B1+/B2), (B2/C1) şeklinde de ara seviyelendirmeler de yapılması mümkündür.

Macquarie Dil Okulu & Yurtdışı Eğitim Kur sistemindeki her bir kurun karşılıklarını ve uluslararası sınavlardan garanti edilen puanları kur seviyeleri sayfamızdan net bir şekilde görebilirseniz.


Warning: imagejpeg(): gd-jpeg: JPEG library reports unrecoverable error: Output file write error --- out of disk space? in /var/www/vhosts/macquarie.com.tr/httpdocs/app/helpers/Captcha.php on line 240

Detaylı bilgi için size ulaşalım isterseniz lütfen aşağıdaki formu doldurunuz.

Ör : 5xx xxx xx xx
1

Haber Listesi

Kampanya ve duyurulardan haberdar olmak için haber listemize kayıt olabilirsiniz.


Warning: Unknown: write failed: No space left on device (28) in Unknown on line 0

Warning: Unknown: Failed to write session data (files). Please verify that the current setting of session.save_path is correct (/var/lib/php/sessions) in Unknown on line 0