Yabancı Dil Öğrenmek için 10 Sebep – 2. Kısım

icerik_cc1fb09c.png

30 Nisan 2015’te ilk bölümünü yayınladığımız dil öğrenmenin neden bu kadar faydalı olduğunun temel sebepleri ile ilgili yazı dizimizin ikinci bölümünü de sizlerle paylaşıyoruz.


  • Uluslararası edebiyat, müzik, resim ve filmlerin değerini anlarsınız.

The satisfaction of of being able to explore the fine arts and film in different languages enables us to truly appreciate the world around us.

( Farklı dillerde sanat eserleri ve filmleri keşfedebilmenin verdiği tatmin etrafımızdaki dünyayı takdir edebilmemizi sağlar.)

  • Seyahat etmeyi daha kolay ve keyifli hale getirir.

When traveling abroad often or not we have to speak a foreign language in order to get around. Sometimes however two different people from two different countries find a neutral language to express themselves. Usually this language is English.

(Yurtdışında seyahat ederken yabancı bir dil konuşmak zorunda kalmanız olasıdır. Bazen de iki farklı ülkeden iki farklı insan kendilerini ifade etmek için ortak bir dil kullanabilir ve bu çoğunlukla İngilizce’dir.

  • Yurtdışında okuma, yaşama ve çalışma seçeneklerini çoğaltır.

“ Two roads diverged in a wood, and I took the one less traveled by, and that has made all the difference. – Robert Frost, Şair

(Orman iki yola ayrıldı ve ben daha az tercih edileni seçtim, tüm farkı bu yarattı.)

  • Kendinizi ve kendi kültürünüzü anlamanızı geliştirir.

“ As the traveler who as once been from home is wiser than he who has never left his own doorstep, so a knowledge of one other culture should sharpen our ability to scrutinize more steadily, to appreciate more lovingly, our own.“ – Margaret Mead, Amerikalı Antropolojist

( Evinden uzaklaşmış bir gezgin, evini hiç terk etmemiş birinden daha bilgedir ve farklı kültürleri bilmek kendi kültürümüzü daha iyi irdelememizi ve sevgiyle takdir etmemizi sağlar.)

  • Ömür boyu arkadaşlıklar kurmamızı sağlar.

“ The most important trip you may take in life is meeting people halfway”- Henry Boye, Yazar

( Hayatta yapabileceğiniz en önemli seyahat, yarı yoldaki insanlarla tanışmanızdır.)

 

Haber Listesi

Kampanya ve duyurulardan haberdar olmak için haber listemize kayıt olabilirsiniz.